Coraz tańsza kokaina

TR
opublikowano: 05-12-2011, 09:22

Ceny kokainy, uważanej za jeden z najsilniej uzależniających narkotyków wahają się w znaczyn stopniu w zależności od miejsca, w którym narkotyk jest sprzedawany. Wśród państw najbardziej rozwiniętych najdrożej za gram kokainy zapłacimy w Norwegii, a w Wielkiej Brytanii cena ta będzie najniższa – czytamy na blogu The Economist.

Z raportu opublikowanego przez ONZ wynika, że pomimo potężnych kosztów poniesionych przez organy ścigania i organizacje mające na celu przeciwdziałanie szerzeniu się narkomanii, ceny narkotyków z roku na rok maleją.

Trend widoczny jest Europie. Stary Kontynent stał się jednym z największych rynków narkotykowych na świecie. Zapotrzebowanie na kokainę w Europie jest niemal tak duże jak w USA.

W Norwegii za gram kokainy trzeba zapłacić blisko 160 USD. Niewiele taniej jest w Finlandii, gdzie cena narkotyku jest o 20 USD niższa.

Najtaniej jest w Wielkiej Brytanii, gdzie spożycie kokainy jest najwyższe w Europie, a cena za gram narkotyku oscyluje w granicach 60 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Coraz tańsza kokaina