Cormay bliżej Orphee

KSA
opublikowano: 18-12-2009, 00:00

Spółka będzie korzystać z sieci dystrybucji szwajcarskiego partnera jeszcze przed przejęciem.

Spółka będzie korzystać z sieci dystrybucji szwajcarskiego partnera jeszcze przed przejęciem.

7 stycznia walne producenta odczynników i dystrybutora aparatury diagnostycznej ma wyrazić zgodę na przejęcie szwajcarskiej spółki Orphee.

— Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego — transakcja będzie mogła dojść do skutku w ciągu kilku dni po walnym zgromadzeniu — mówi Tomasz Tuora, prezes Cormaya.

Po rozpatrzeniu kilku scenariuszy ostatecznie zadecydowano, że Orphee będzie przejęte za gotówkę (wcześniej szacowano transakcję na około 10 mln zł plus 1,5 mln EUR dokapitalizowania). Na potrzeby akwizycji wyemitowane będą też dodatkowe akcje (3 mln), które zostaną zaoferowane akcjonariuszom szwajcarskiej firmy za gotówkę, a nie wymienione bezpośrednio na papiery Orphee. Zanim jednak formalnie dojdzie do akwizycji, spółki zacieśnią współpracę operacyjną.

— Podpisaliśmy umowę, na podstawie której już teraz uzyskujemy dostęp do sieci dystrybucji Orphee — wyjaśnia Tomasz Tuora.

Cormay będzie kupował i odsprzedawał sprzęt diagnostyczny i odczynniki na rzecz Orphee. Maksymalna kwota zakupów nie została ustalona. W umowie zapisano jednak, że giełdowa spółka będzie wystawiać szwajcarskiemu partnerowi faktury z 60-dniowym terminem płatności. Ich wartość ma nie przekraczać 0,7 mln EUR.

— Wykonanie umowy jest zabezpieczone 51-procentowym pakietem akcji Orphee, więc z naszego punktu widzenia ryzyko jest mocno ograniczone. Jeśli Orphee z jakiegoś powodu nie dotrzymałoby warunków umowy — wykorzystamy zabezpieczenie i pakiet kontrolny szwajcarskiej firmy stanie się naszą własnością — tłumaczy Tomasz Tuora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu