Cormay razy dwa

KSA
opublikowano: 10-11-2009, 00:00

Producent odczynników sprzedał wszystkie akcje. Szykuje się do przejęcia Orphee.

Producent odczynników sprzedał wszystkie akcje. Szykuje się do przejęcia Orphee.

Wszystkie nowe akcje spółki Cormay znalazły nabywców w ofercie prywatnej. Sprzedawano je po 2,3 zł (wczoraj na giełdzie kosztowały około 2,8 zł), więc kasę producenta odczynników zasili około 23 mln zł. Cel był z góry znany — Cormay chce przejąć szwajcarską spółkę Orphee.

— Zamierzamy rozpocząć produkcję oryginalnych odczynników Orphee w zakładzie w Lublinie [szwajcarska spółka zleca teraz produkcję innym wykonawcom — przyp. red.] — mówi prezes Tomasz Tuora.

Będzie się to wiązało z koniecznością jego rozbudowy. Pod marką Orphee będą też sprzedawane odczynniki i aparaty Cormaya do biochemii. Wśród głównych celów transakcji zarząd wymienia też przejęcie kanałów dystrybucji Orphee w 80 krajach oraz uzyskanie dostępu do nowoczesnych technologii produkcji aparatów hematologicznych. Jest szansa, że przejęcie zostanie dopięte jeszcze w ty roku. W jego wyniku znacząco zmieni się skala działalności Cormaya, bo szwajcarska spółka jest — jak informował zarząd — tylko o około 10 proc. mniejsza pod względem przychodów (Cormay miał w ubiegłym roku 31 mln zł sprzedaży).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu