Credit Suisse i Societe Generale rozczarowały wynikami

14-11-2002, 10:50

Szwajcarski bank Credit Suisse zamknął trzeci kwartał rekordową stratą w wysokości 1,44 miliarda franków szwajcarskich. Wynik był znacznie gorszy od prognoz ze względu na straty Wintertur, ubezpieczeniowego ramienia grupy oraz strat na inwestycjach kapitałowych Credit Suisse First Boston. Drugi bank w Szwajcarii podał również bardzo ostrożne prognozy na ostatnie trzy miesiące tego roku.

Z kolei Societe Generale trzeci bank we Francji poinformował o spadku zysk netto o 63 proc. do 146 milionów euro. Dekoniunktura giełdowa zmusiła bank do stworzenia rezerw na 355 milionów euro, które pokryją straty w portfelu inwestycyjnym.

Wyjątkiem w sektorze jest Bank of Ireland, który przed miesiącem poinformował o planach przejęcia Abbey National. Irlandzki bank zanotował poprawę wyniku o 8,8 proc. do 472 milionów euro.

Wcześniej Deutsche Bank i HVB Group poinformowały o stratach przekraczających 200 milionów dolarów.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Credit Suisse i Societe Generale rozczarowały wynikami