Credit Suisse prognozuje stratę w czwartym kwartale 2020 r.

ARŻ, Reuters
opublikowano: 08-01-2021, 11:25

Credit Suisse powiedział w piątek, że spodziewa się zaksięgować stratę netto za czwarty kwartał 2020 r. po zwiększeniu rezerw na długotrwały spór w Stanach Zjednoczonych o 850 mln USD, pisze Reuters.

Credit Suisse
Credit Suisse
Simon Dawson

Bank odłożył już 300 mln USD w związku z trwającym dekadę sporem ws. amerykańskich papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką mieszkaniową. W grudniu ub.r. podał, że zabezpieczy na ten cel dodatkowe środki i zasygnalizował, że wpłynie to negatywnie na jego wynik finansowy.

Credit Suisse, który odnotował zysk netto w wysokości 852 mln franków szwajcarskich w czwartym kwartale 2019 roku, ma ogłosić swój raport za czwarty kwartał 2020 roku 18 lutego.

Oprócz ostrzeżenia o zyskach, szwajcarski bank przedstawił aktualne dane na temat grudniowych obrotów, które, jak powiedział, utrzymywały się na poziomach podobnych do tych, które przedstawił inwestorom w grudniu. Dodał, że jego działalność w zakresie zarządzania majątkiem odnotowuje silniejszą aktywność z roku na rok, szczególnie w Azji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane