Crowdfunding przyciąga jak magnes

opublikowano: 07-02-2018, 22:00

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościwe projektów indywidualnych lub biznesowych poprzez internet, cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Według szacunków analityków portalu zrzutka.pl, za którego pośrednictwem można zorganizować zbiórkę pieniędzy na dowolny cel, wartość tego rynku wzrośnie w 2018 r. o 254 proc., osiągając poziom 507 mln zł. Zwiększył się też udział transakcji realizowanych w kanale mobilnym — z 40 do 48 proc. Portal zrzutka.pl informuje, że na wzrost dynamiki crowdfundingu duży wpływ ma przede wszystkim rosnący poziom zaufania do internetowych zbiórek oraz bogacące się społeczeństwo. Wzrost popularności kanałów mobilnych natomiast jest skorelowany z rosnącym udziałem transakcji wykonywanych za pomocą smartfonów. Zdaniem Tomasza Chołasta, założyciela portalu, w tym roku blisko co piąta zbiórka w modelu społecznościowym będzie realizowana przez portal zrzutka.pl. © Ⓟ

Fot. Fotolia

200 mln zł Tyle wart był polski rynek crowdfundingu w 2017 r…

507 mln zł …a tyle, według szacunków portalu zrzutka.pl, będzie wart ten rynek w 2018 r.

12,5 mln zł Tyle wyniosła wartość transakcji mobilnych na portalu zrzutka.pl w 2017 r. Analitycy szacują, że w tym roku wzrośnie do 43 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane