CSFB: akcja kredytowa banków będzie nadal spadać

Przemek Barankiewicz
18-04-2001, 13:40

Credit Suisse First Boston oczekuje, że dynamika akcji kredytowej polskiego sektora bankowego będzie nadal spadać w II kwartale. Analitycy ujawnili te prognozy w codziennym raporcie o bankach w naszym regionie, już po wtorkowej publikacji przez NBP skonsolidowanego raportu sektora za marzec 2001r.

Roczna dynamika akcji kredytowej banków spadła do 14,6 proc. z 15,6 proc. w lutym. CSFB oczekuje, że zainteresowanie kredytami powróci w drugim półroczy, gdy RPP obniży stopy procentowe. Aktualne prognozy dynamiki kredytów dla polskich banków giełdowych mieszczą się w przedziale od 11 proc. (Pekao) do 18 proc. (Bank Śląski) na ten rok, ale istnieje ryzyko ich zmniejszenia.

CSFB ustosunkował się także do ostatnich zmian w koncepcji prywatyzacji PKO BP. Raport stwierdza, że bez silnego strategicznego partnera, co przewiduje propozycja Skarbu Państwa, PKO BP będzie nadal tracił rynek. Możliwe są natomiast plany sprzedaży 21 proc. akcji PZU dla Eureko jeszcze w tym roku.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CSFB: akcja kredytowa banków będzie nadal spadać