Cyfrowy Polsat odrabia straty z poranka

Niemal 19 proc. spadek zysku netto i 4,6 proc. spadku EBITDA odnotował Cyfrowy Polsat w drugim kwartale. Rano GPW zareagowała ponad 3-procentową przeceną jego akcji, ale głębsza analiza wyników pozwoliła kursowi odrobić większość strat.

Mimo niewielkiego wzrostu przychodów ogółem i przychodów od klientów indywidualnych, zysk netto cyfrowego Polsatu spadł w drugim kwartale, z 99,5 do 80,7 mln zł licząc rok do roku. EBITDA obniżyła się z 269,8 do 257,3  mln zł.
 
- Na miarę sytuacji rynkowej, wyniki należy określić jako solidne. Wynik netto w dużej części jest zaburzony poprzez rewaluację obligacji. Spadek przychodów reklamowych jest zgodny z rynkiem. Koszty segmentu telewizyjnego wyniosły tyle co przed rokiem, co w połączeniu z niższymi przychodami negatywnie wpłynęło na EBITDĘ segmentu. Polsat był bardziej efektywny kosztowo od głównego konkurenta TVN i spółka nie mogła pozwolić sobie na aż tak głębokie cięcia bez utraty udziałów w oglądalności. Jeśli chodzi o segment płatnej telewizji, to widać w wyniku efekt sprzedaży dekoderów DVB-T TV Mobilnej ze stratą, ale za to z perspektywą pozyskania nowych klientów – komentuje Łukasz Kosiarski, analityk z Domu Maklerskiego BZ WBK.
 
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Cyfrowy Polsat odrabia straty z poranka