Cytat dnia

JKW
opublikowano: 25-08-2010, 00:00

Nie stać nas na taki gadżet jak OFE. Nie tylko nie gwarantują, że emerytury będą wyższe, ale nawet mogą stracić wszystkie pieniądze i powiedzieć: sorry, takie były warunki rynkowe. Problem emerytalny tak czy inaczej musimy rozwiązać.

Ludwik Kotecki, wiceminister finansów, 24.08.2010 r.

Według Ludwika Koteckiego, Polska nie może pozwolić sobie na utrzymanie obecnego systemu emerytalnego. "Policzyliśmy dług, jaki wygeneruje nam system OFE od początku swego istnienia do 2060 r. To jest 95 proc. PKB wyłącznie z tego jednego tytułu" — mówi portalowi ObserwatorFinansowy.pl. Wiceminister potwierdza też, że do ustawy o VAT wpisane będą przepisy, podnoszące główną stawkę do 25 proc., jeśli GUS poda, że dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB. "Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że VAT będzie podwyższony przez prezesa GUS" — powiedział wiceminister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

OFE , Dług , Pkb , GUS , System