Cytat dnia

DI, PAP
opublikowano: 14-03-2014, 00:00

Gabor Steingart: Rezygnując z Krymu, Putin wyrzekłby się samego siebie

Czołowy niemiecki dziennik gospodarczy broni Władimira Putina, prezydenta Rosji, zarzucając jego krytykom na Zachodzie, że stosują bezmyślną „politykę pitbulla”.

„Pitbull politics jest polityką z obnażonymi kłami, lecz z wyłączeniem mózgu” — napisał Gabor Steingart, wydawca „Handelsblatt”. Jego zdaniem, „byłe imperium sowieckie rozpada się, a jeśli istnieje ktoś, kto może przeprowadzić ten proces w stabilnych ramach, to jest nim właśnie Putin”.

Przypomina, że w ciągu 240 lat krymskiej państwowości półwysep przez 171 lat należał do Rosji, jedynie decyzja Chruszczowa „podjęta pod wpływem alkoholu” sprawiła, że znalazł się w granicach Ukrainy.

Putin nie może sobie pozwolić na wyjście Krymu z jego strefy wpływów. Gdyby to uczynił, stałby się prezydentem do odwołania. „Po Putinie nie przyjdzie demokrata bez skazy, lecz anarchia w wojskowym mundurze”. Byłoby lepiej, gdyby Ameryka, Europa, Niemcy i Merkel powstrzymali nie Putina, lecz siebie samych — konkluduje „Handelsblatt”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane