Czas już na finał kolejnej serii

Katarzyna Płaczek
opublikowano: 11-09-2006, 00:00

Zbliżający się termin wygaśnięcia kontraktów (pozostało pięć dni) najwyraźniej nikomu nie przeszkadza. Liczba otwartych pozycji w dalszym ciągu pozostaje rekordowo wysoka i można domniemywać, że spodziewany ruch nastąpi właśnie w nowym tygodniu. Piątkowa sesja co prawda przysporzyła zysków krótkim pozycjom i to zysków niemałych, bo do ugrania było ponad 50 pkt. Niemniej taka skala przeceny raczej nikogo nie interesuje — zaowocowała zamknięciem jedynie 1000 pozycji. Najwyraźniej wszyscy gracze wierzą w możliwość szybkiego wzbogacenia się w tym tygodniu.

Śladowe obroty akcjami z WIG20 w końcu zeszłego tygodnia nie powinny napawać optymizmem posiadaczy krótkich pozycji, aczkolwiek przecena, która wtedy nastąpiła, daje im pewien zapas na reakcję w razie ataku popytu. Posiadacze pozycji długich powinni bacznie obserwować rozgrywkę popytu i podaży na rynku kasowym w okolicy testowanego przez WIG20 poziomu 3000 pkt. Dając pewien zapas indeksowi, należy ustawić zlecenie stop loss na pułapie 2980-2990 pkt.

Obie strony muszą jednak być świadome tego, że gwałtowna ucieczka długich lub krótkich pozycji spowoduje wzmożony ruch notowań kontraktu, prawdopodobnie niewspółmierny do zmian indeksu. Niedźwiedzie powinny najbardziej się obawiać powrotu na rynek kapitału. A temu może sprzyjać obrona wsparcia 1295 pkt przez amerykański S&P500. O ile do niej dojdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Płaczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czas już na finał kolejnej serii