Czekając na grand finale

DI
opublikowano: 26-10-2011, 00:00

GIEŁDA

SKARBIEC TFI

Zmienna ilość kupujących i sprzedających w ostatnich dniach to efekt wyczekiwania na zbliżające się rozstrzygnięcia w sprawie pakietu pomocowego dla Grecji i innych krajów peryferyjnych strefy euro. Nadchodzący „grand finale” ma nadejść w przeciągu kilku kolejnych dni. Prawdopodobnie godzina „0” nastąpi dziś. Przywódcy państw strefy euro, z Niemcami i Francją na czele, zapowiedzieli oficjalne zaprezentowanie ostatecznych propozycji w sprawie pomocy dla Grecji oraz zmian w EFSF. Ten tydzień ma więc szansę przyczynić się do zmniejszania zmienności indeksów oraz nadania ich zmianom krzty konsekwencji. Czy będzie to skutkować konsekwentnym ruchem w dół czy w górę — to już zależy od wydźwięku konkretnych decyzji.

Po tym jak zmniejszy się już niepewność co do rozwoju sytuacji w sferze makro, inwestorzy będą musieli zwrócić ponownie uwagę na rynkowe fundamenty. Sprzyjać będzie temu sezon publikacji wyników kwartalnych. Po jakości opublikowanych już danych finansowych spółek można wnosić, że nadchodzące spowolnienie uderzy w o wiele większym stopniu w gospodarkę europejską, niż amerykańską. Źródło: komentarz tygodniowy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu