Czekamy na korektę

Andrzej Stec
opublikowano: 20-04-2009, 00:00

"Portfel PB" nieco się zmniejszył. Ale wciąż jest na plusie. Obecna jego wartość to 10,2 tys. zł. A było już znacznie więcej. Stopniały nam zyski na akcjach Dom Development. W przypadku ING BSK inwestorzy wolą poczekać na wyniki banku z pierwszego kwartału. Stąd jego kurs stoi jak zaczarowany. I w końcu Lotos. Ten dostał zadyszki po wzroście od styczniowego dołka o prawie 150 proc.

Pod koniec ubiegłego tygodnia postanowiliśmy coś dokupić. Stanęło na dystrybutorze sprzętu komputerowego. Posłuchaliśmy internauty o pseudonimie "darpat", którego wcześniejsze propozycje składane na forum pb.pl okazały się prorocze (dotyczyły firmy ACE, której kurs wystrzelił w kosmos). W piątek złożyliśmy zlecenie kupna z limitem cenowym o 3 proc. wyższym od ceny z czwartkowego zamknięcia. Niestety, dla nas akcje Asbisu dosłownie oszalały. Przed piątkowym południem kurs rósł o prawie 20 proc. Z naszych zakupów nic więc nie wyszło.

Czekamy dalej na większą korektę ostatnich wzrostów. Mamy do wydania jeszcze 5 tys. zł. W tym tygodniu znów spróbujemy powiększyć nasz portfel. Dlatego chętnie poznamy kolejne wasze typy i argumenty (propozycje można składać na stronie:

notowania.pb.pl/portfelpb).

"Portfel PB" założyliśmy 3 kwietnia 2009 roku. Na starcie mieliśmy 10 tys. zł. Trzyosobowy komitet inwestycyjny systematycznie decyduje o kupnie i sprzedaży akcji spółek z GPW. Decyzje podejmuje, opierając się na sugestiach, wnioskach i e-mailach naszych czytelników. Akcję prowadzimy zgodnie ze znanym Komisji Nadzoru Finansowego regulaminem, dostępnym na stronie portalu pb.pl. Zastrzegamy, że kształt portfela i podjęte decyzje nie stanowią żadnej rekomendacji inwestycyjnej.

Andrzej Stec

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Stec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu