Czerwono na GPW

KZ
opublikowano: 12-01-2010, 10:07

WIG20 rozpoczął sesję od spadku. Po  godzinie handlu nie przekraczał on jednak 1 proc. Wśród mniejszych spółek skalą obrotu, ale i dużymi wahaniami notowań wyróżniają się PC Guard i  Chemoservis-Dwory.

O godz. 10.00 WIG20 miał wartość 2451 pkt. To o 0,9 proc. mniej, niż w poniedziałek na zamknięciu sesji. Zmienność na razie nie jest duża, a obroty akcjami największych spółek po 60 minutach sięgały 140 mln zł. W największym stopniu koncentrowały się na Pekao i KGHM. Oba blue chipy traciły na wartości zaledwie symbolicznie. Nad kreską była tylko Agora.

O 1 proc. spadał kurs Getinu. Radosław Boniecki, szef holdingu, opowiada w „PB” o planach dotyczących zagranicznych biznesów firmy. W 2009 r. były przyniosły one stratę, w tym roku ma być zdecydowanie lepiej.

Wśród mniejszych spółek prym pod względem obrotów wiodą ulubieńcy spekulantów - PC Guard i Chemoservis-Dwory. Notowania obu mocno się wahają.

Wyraźnie spada rozgrzany wcześniej do czerwoności kurs PZ Cormay. Tomasz Tuora, prezes spółki, mówi w „PB” o planach na 2010 r. Dzięki przejęciu Orphee zysk i przychody grupy mają być dwukrotnie wyższe, niż w 2008 r. W drugim półroczu nie jest wykluczona kolejna akwizycja.

Drożeją papiery Bogdanki. Analitycy Deutsche Banku podwyższyli rekomendację dla akcjo spółki z trzymaj do kupuj, a cenę docelową wyznaczyli na 91 zł. Dziś o godz. 9.38 kurs wynosił 76 zł. Zalecenie dla innej górniczej spółki – NWR – również zostało podwyższone, tyle że ze sprzedaj do trzymaj. Cena docelowa to 190 koron, tj. ok. 32 zł. O godz. 9.40 kurs czeskiej spółki spadał o 0,9 proc. do 30 zł.

W „PB” przedstawiciele branży rybnej przyznają, że czwarty kwartał nie przyniósł większych niespodzianek. Zgodne z oczekiwaniami wyniki osiągnęły Seko i Graal, nieco niższe przychody, ale wyższą rentowność może pokazać Wilbo. Pierwsza firma planuje na 2010 r. budowę nowego zakładu, dwie pozostałe myślą o akwizycjach. Dziś notowania całej trójki zmieniają się symbolicznie.

W „Parkiecie” rzecznik Hydrobudowy Polskiej kusi inwestorów zapowiedzią niespodziewanych zysków z kontraktów stadionowych. Spółka liczy, że wypracuje tam wyższe marże, niż obecnie konserwatywnie rozpoznaje. Kurs spółki lekko spada.

Rosną za to notowania innej budowlanej firmy – Mostostalu Zabrze. Zbigniew Opach, główny akcjonariusz, zapowiada wzrost sprzedaży w 2010 r. (w 2009 r. przychody przekroczyły 1 mld zł). Grupa w najbliższych miesiącach chce zaistnieć przede wszystkim w segmencie budownictwa energetycznego.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy