Czerwono na parkietach

PAL, Bloomberg, MW
opublikowano: 25-02-2010, 14:18

Czwartek odciska się zniżkami na parkietach świata. Tracą niemal wszystkie indeksy Starego Kontynentu, choć zniżki nie są  wielkie. Zniżkują też amerykańskie kontrakty.

Przed pierwszymi informacjami makro, zapowiedzianymi na godz. 14.30. czasu polskiego, futuresy na akcje oraz indeksy amerykańskie tracą. Na DJ 0,47 proc., na S&P 0,55 proc., zaś na Nasdaq 0,5 proc.

W świetle jupiterów będzie na czwartkowej sesji Coca-Cola. „The Wall Street Journal” donosi, że firma jest bliska transakcji zakupu jednej z największych rozlewni, spółki Coca-Coca Enterpraises. Wartość transakcji jest szacowana na 12-13 mld USD, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia zakrojoną na wiele państw europejskich.

Inwestorzy będą też czekali na informacje o wynikach HJ Heinz oraz Dr Pepper Snapple, Dynegy oraz Blackstone Group.

Na Starym Kontynencie znów zniżkuje – dziś o ponad 1,3 proc. - grecki indeks ASE. Do wczorajszej obniżki zaleceń dla akcji czterech dużych graczy greckiego sektora bankowego dziś swoje „trzy grosze” dołożył Moody’s.

Przedstawiciele agencji stwierdzili, że rating kredytowy kraju może zostać obniżony jeśli nie znikną obiekcje związane z greckim deficytem budżetowym.

Wczoraj z kolei, po zamknięciu sesji na greckim parkiecie, agencja S&P ostrzegła, że jeszcze przed końcem marca może obniżyć rating kredytowy Grecji.

Największy dzienny wzrost od trzech miesięcy obserwujemy na papierach France Telecom, które podrożały już o 2,6 proc., do 17,28 euro. Spółka podała całoroczny zysk netto na poziomie 4,85 mld euro – wyższy od prognoz analityków w wysokości 4,6 mld euro.

Inwestorzy Starego Kontynentu docenili ponad 4,7-proc. zwyżką wiadomość o dywidendzie BASF. Spółka chemiczna wypłaci 1,7 euro na akcję (w ub.r. 1,95 euro).

Wyniki lepsze od prognoz windują notowania Royal Banku of Scotland oraz Aegonu.

Po obniżeniu prognoz o blisko 2 proc. zniżkuje wykres kursu niemieckiego RWE.

Największy dzienny spadek od 9 miesięcy notują akcje brytyjskiej spółki rekrutacyjnej Hays. Kurs zniżkuje o niemal 8 proc. po ogłoszeniu informacji o zysku, który mocno zawiódł oczekiwania rynku.

Gorsze od oczekiwań wyniki zdołowały o 1,8 proc. kurs British American Tobacco. Potentat tytoniowy miał w ub.r. 2,71 mld funtów zysku, podczas gdy analitycy spodziewali się średnio 2,95 mld.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, Bloomberg, MW

Polecane