Czerwono przed dzwonkiem w USA

PAL, MarketWatch, Bloomberg
14-04-2011, 14:11

Amerykańskie futuresy zniżkują przed czwartkowym dzwonkiem o 0,3-0,5 proc. Przed nami dane, a przez cały czas swoje trzy grosze do obrazu rynku dorzucają spółki.

Już wkrótce, o 14.30. czasu polskiego, poznamy liczbę nowozarejestrowanych bezrobotnych. Równocześnie z tą publikacją poznamy odczyt marcowej inflacji w cenach producentów. Godzinę po dzwonku opublikowana zostanie wielkość zapasów gazu ziemnego. Na czas po dzwonku zapowiedziano publikację uważaną za jedną z ważniejszych w czwartkowym kalendarium spółek. Wynikami kwartalnymi „pochwali się” Google. Analitycy spodziewają się 8,11 USD zysku na akcję. Na razie kurs spółki rośnie w notowaniach przedsesyjnych o 0,9 proc.

W handlu przedesyjnym widać też ruch na papierach Hasbro. Kurs producenta zabawek rośnie przed dzwonkiem o 0,2 proc. po publikacji raportu kwartalnego wykazującego 12 centów zysku na akcję oraz 672 mln USD przychodów. Średnia oczekiwań analityków wynosiła 17 centów zysku na papier. 

Warto obserwować dziś notowania banków. Przed sesją amerykańską ponad 3 proc. zyskują akcje Banku of Ireland, który poinformował o redukcji portfela złych długów oraz zmniejszenia straty w 2010 r. Ponad 1,5-proc. przecenę zafundowali handlujący za Oceanem hiszpańskiemu Banco Santander. To pokłosie decyzji analityków UniCredit, którzy obniżyli zalecenie dla papierów banku do „trzymaj” z „kupuj”. Specjaliści Uni uważają, że bank potrzebuje zastrzyku kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MarketWatch, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Czerwono przed dzwonkiem w USA