Człowiek za 4 mln zł

MIB
opublikowano: 26-10-2006, 00:00

Ryszard Ćwirko

dyrektor ds. logistyki Maspex Wadowice

Ma 32 lata. Jest absolwentem wydziału towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Studiował także zarządzanie logistyczne i rachunkowość zarządczą w Szkole Głównej Handlowej. Pracę w spółce Maspex rozpoczął w 1999 r. na stanowisku specjalisty ds. logistyki. Dwa lata później awansował na kierownika działu logistyki i zarządzał transportem w Polsce.

Pracował nad centralizacją dystrybucji (likwidacja dwóch magazynów) i koordynował procesy logistyczne po przejęciu przez Mas-pex Multivity. Od 2002 r. pełni funkcję dyrektora ds. logistyki i odpowiada m.in. za centralizację działań na terenie Czech, Słowacji i Wegier oraz zastosowanie transportu kombinowanego podczas dostaw do fabryki w Rumunii.

Uzasadnienie kandydatury

Ryszard Ćwirko podjął się wprowadzenia w życie projektu optymalizacji dystrybucji na terenie Polski. Maspex Wadowice ma magazyny regionalne o charakterze platform dystrybucyjnych. Lokalizacje obu magazynów pozwalały na dystrybucję bezpośrednią z centrum dystrybucyjnego na południu Polski, w którym to regionie powstaje około 60 proc. obrotów firmy. W wyniku zwiększenia dostępności środków transportowych i optymalizacji zastosowania oprogramowania osiągnięto wymierne korzyści. Rezultatem wdrożenia było polepszenie obiegu informacji, zmniejszenie zapasów, kontakt z centralnym działem obsługi klienta oraz korzyści finansowe szacowane na 4 mln rocznie. Projekt był całkowicie indywidualny, jednak wymagał zaangażowania służb magazynowych, handlowych oraz wsparcia zarządu. Miał charakter krajowy, jednak rozwiązania z jego wdrażania zostały wykorzystane podczas prac przy podobnym projekcie m.in. w Czechach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu