Cztery firmy inwestują 350 mln zł

opublikowano: 20-12-2018, 22:00

Drukarnia Dako Kozioł, Krosglass, producent włókna szklanego, Olimp dostarczający suplementy diety i Herb, który wytwarza europalety, zbudują fabryki.

Mielecka specjalna strefa ekonomiczna ma czterech nowych inwestorów — firmy, które działają od lat, ale po raz pierwszy skorzystają ze zwolnień podatkowych. Agencja Rozwoju Przemysłu zarządzająca strefą, wydała cztery decyzje o wsparciu. Otrzymały je Dako Kozioł i Wspólnicy, Krosglass , Olimp i Herb, czyli,odpowiednio, producenci: opakowań z tektury, włókna szklanego, suplementów diety i europalet. Dwie firmy: Dako i Olimp zainwestują po 152 mln zł. Olimp, który produkuje suplementy diety i produkty lecznicze, zamierza zdywersyfikować działalność. Zbuduje w Dębicy laboratoria, pracownię i linię produkcyjną nowych wyrobów.

— Z Olimpem rozmawialiśmy kiedyś o włączeniu terenów ich fabryki do strefy, ale firma nie mogła czekać — mówi Krzysztof Ślęzak, szef mieleckiej strefy.

Teraz, gdy inwestorzy mogą się ubiegać o zwolnienia podatkowe w każdym miejscu kraju, Olimp skorzysta z tej formy pomocy publicznej. Także dla pozostałych inwestorów jest to pierwszy kontakt ze strefą, choć działają już od lat. Dako, drukarnia produkująca opakowania z tektury litej i falistej kupi nowe maszyny, wybuduje w Lubartowie w woj. lubelskim magazyn i wdroży systemy logistyczne. Herb UPH Mariusz Pokrywka zainwestuje w Adamówce pod Rzeszowem 1 mln zł w maszyny i zwiększy produkcję europalet, palet jednorazowych i elementów drewnianych, w tym więźby dachowej. Krosglass zamontuje w zakładzie w Krośnie nową instalację do produkcji włókna szklanego za 35,5 mln zł.

W tym roku mielecka strefa wydała 32 zezwolenia i 8 decyzji. Inwestorzy obiecali 1,2 mld zł nakładów, 700 nowych miejsc pracy i utrzymanie 6,5 tys. W ubiegłym roku strefa miała 47 zezwoleń, w których firmy zadeklarowały 1,3 mld zł inwestycji i 1,3 tys. etatów.

— W tym roku nie wydamy już więcej decyzji. Firmy, z którymi prowadzimy rozmowy, otrzymają je w przyszłym roku — mówi Krzysztof Ślęzak. Na 2019 r. zapowiada również budowę dwóch hal: kolejnej w Mielcu i pierwszej poza tym miastem — pod Rzeszowem.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu