CZTK chce sprzedać nieruchomości

Dominika Malik
12-12-2000, 00:00

CZTK chce sprzedać nieruchomości

Spółka Centrum Zaawansowanych Technologii-Kraków, zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną Krakowski Park Technologiczny, zamierza sprzedać lub wydzierżawić dwie nieruchomości położone w jej obrębie.

Jeden z obiektów oferowanych przez CZTK znajduje się na terenie Parku Technologicznego Politechniki Krakowskiej.

— Grunt ten, o powierzchni 29 ha, prawdopodobnie nie będzie sprzedany w całości. Zakładamy jego podział na mniejsze działki, w zależności od potrzeb poszczególnych inwestorów — wyjaśnia Krzysztof Krzysztofiak, prezes CZTK.

Cena negocjowana

Druga nieruchomość zlokalizowana jest w Krakowie-Podgórzu, na terenie Parku Technologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 19,5 ha. Właścicielem 14-hektarowej działki jest Motorola Polska, 4 ha należą do Akademii Górniczo-Hutniczej, zaś nieruchomość o pow. 1 ha jest własnością UJ. Na oferty spółka zarządzająca SSE Krakowski Park Technologiczny oczekuje do 22 grudnia 2000 r.

— O przyjęciu oferty zdecyduje głównie to, czy zainteresowani będą chcieli zainwestować w wysokie technologie. Cena zakupu i dzierżawy będzie negocjowana przez inwestorów z właścicielami gruntów — tłumaczy Krzysztof Krzysztofiak.

Będzie więcej

Zarząd SSE Krakowski Park Technologiczny czeka na decyzję rządu w sprawie poszerzenia granic strefy o 17 ha, należących obecnie do UJ. Wniosek powinien być rozpatrzony przez radę ministrów jeszcze w grudniu 2000 r. SSE Krakowski Park Technologiczny, po planowanym rozszerzeniu, będzie mieć powierzchnię 80 ha.

Do tej pory spółka CZTK wydała osiem zezwoleń na działalność w obrębie SSE Krakowski Park Technologiczny.

— Przed końcem grudnia zamierzamy sfinalizować kolejne transakcje, które powinny przynieść podpisanie około 10 takich zezwoleń — mówi Krzysztof Krzysztofiak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CZTK chce sprzedać nieruchomości