Czy akcjonariat pracowniczy ma sens

opublikowano: 03-09-2017, 22:00

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) zaprasza na warsztat, który odbędzie się w jej siedzibie 14 września. W jego trakcie zostanie podjęty temat akcjonariatu pracowniczego i tego, czy polskie przedsiębiorstwa są na podobne rozwiązanie gotowe.

Jego idea polega na tym, że pracownicy zyskują większy wpływ na rozwój i przyszłość firm, dla których pracują, a przede wszystkim czerpią z tego tytułu zyski finansowe. Pytanie, czy włączanie ich w różne formy współwłasności to dobry mechanizmdo łagodzenia ryzyka biznesowego i generowania wartości przedsiębiorstw? Czy demokratyzacja własności firm zwiększa zaangażowanie pracowników i ich odpowiedzialność za jej losy? Na pytania odpowiedzą m.in. eksperci KIG, Ministerstwa Rozwoju oraz Fundacji Forum Rozwoju Akcjonariatu Pracowniczego i Kapitału Krajowego. Na warsztat można zarejestrować się na stronie internetowej KIG. O możliwości uczestnictwa zdecyduje kolejność zgłoszeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu