Czy gotówka umrze?

opublikowano: 05-04-2019, 06:00

"Płatność kartą od 20 złotych" - tego typu szyldy sukcesywnie znikają z polskich sklepów. Osobiście już dawno takiego nie widziałem. Odłóżmy na bok skrzywioną, wielkomiejską optykę - statystyki ogólnopolskie potwierdzają moją jednostkową obserwację: coraz więcej sprzedawców akceptuje płatność kartami nawet za najdrobniejsze zakupy, do czego przyznają się sami klienci.

Czy w związku z tym świat gotówki, brzęczących monet i szemrzących banknotów odchodzi w cień historii? Kiedy nadejdzie śmierć gotówki? Na to pytanie w podcaście Puls Biznesu do słuchania odpowiadają dyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbcowego w Narodowym Banku Polskim Barbara Jaroszek, kierownik projektów strategicznych w mBanku Joanna Erdman, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Paweł Widawski i wiceszef Polskiej Organizacji Firm Obsługi Gotówki Wojciech Wesoły.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na www.pb.pl/dosluchania i w Twojej aplikacji podcastowej (np. w Lectonie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane