Czy są dotacje dla piekarni?

15-10-2010, 15:01

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelników "Pulsu Biznesu":

Uprzejmie proszę o informację, na jakie wsparcie w ramach programów unijnych nasza firma może ewentualnie liczyć. Działalność dotyczy wypieku i sprzedaży produktów piekarniczych i cukierniczych (piekarnie francuskie) w punktach specjalistycznych, retailowych, w połączeniu z kawiarniami.

Obecna skala firma to:
* zatrudnione pracownicy w oparciu o umowy o pracy : 2
* forma prawna : sp. z o.o., kapitał zakładowy 50tys. pln
* firma istnieje (nip, regon, krs) od 11/2008 ; rejestrowana w Wwie
* forma prowadzi działalność operacyjna (rejestracja sprzedaży fiskalnego) od 09/2009
* teren działania : Warszawa
* skala obrotów : 1,5mln pln planowany na koniec 2010r.

Plan inwestycyjny na 2011 r. zakłada:
* otwarcie 2 nowych punktów detalicznych (budżet inwestycyjny łącznie ok. 620 tys. zł)
* uruchomienie mały laboratorium produkcyjny w celu rozwoju usługi cateringowe (śniadanie i lunczy biznesowe)
* uruchomienie strony www (podstawowa strona istnieje) z aktywną sprzedaż (możliwość rezerwacji i zapłaty cateringu) i informacja o dietetyki

Odpowiada Stanisław Heba, konsultant w Europejskim Centrum Przedsiębiorczości:

Małe i średnie przedsiębiorstwa z Mazowsza mogą uzyskać dofinansowanie na realizacje inwestycji w ramach działania 1.5 Rozwój Przedsiębiorczości Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. Celem działania jest podniesienie konkurencyjności firm z sektora MŚP poprzez dostosowanie do wymogów rynkowych, w tym zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów certyfikacji i jakości. W ramach działania realizowane są projekty inwestycyjne dla przedsiębiorstw. Wspierane będą również działania mające na celu unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej – zakup maszyn, urządzeń oraz oprogramowania. W ramach działania przewiduje się wspieranie firm zarówno nowopowstałych, jak i funkcjonujących na rynku, w tym przedsiębiorstw zarówno z branż tradycyjnych, jak i innowacyjnych. Działanie ukierunkowane jest na podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez realizację nowych inwestycje obejmujących zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z: utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów, zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie lub nabyciem środków trwałych bezpośrednio związanych z przedsiębiorstwem, które zostało zamknięte lub zostałoby zamknięte, gdyby zakup nie nastąpił, przy czym środki nabywane są przez inwestora niezależnego od zbywcy. Nabór wniosków w ramach działania 1.5 przeprowadzony w lipcu br. cieszył się bardzo dużą popularnością. Jeżeli wielkość alokacji nie zostanie wykorzystania (całość pieniędzy na tę działanie wynosi 16 000 000 EUR) następny konkurs zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Czy są dotacje dla piekarni?