Dachser wjechał do Wietnamu

MIB
opublikowano: 11-10-2012, 00:00

Dachser Wietnam będzie świadczył głównie usługi transportu lotniczego i morskiego

Operator logistyczny, firma Dachser, utworzył spółkę joint venture w Wietnamie. Dachser Wietnam będzie świadczył głównie usługi transportu lotniczego i morskiego. Zaoferuje też obsługę celną i inne usługi logistyczne.

Pierwszy oddział znajduje się w Ho Chi Minh City. Na koniec roku planowane jest otwarcie drugiego oddziału — w stolicy Wietnamu — Hanoi.

— Otwarcie nowego oddziału Dachser ma ogromne znaczenie również dla naszych klientów w Polsce. Dzięki oddziałowi w Wietnamie poszerzamy im dostęp do rynku, który powoli zastępuje coraz droższe Chiny. Wietnam produkuje obecnie już nie tylko odzież, tekstylia i obuwie, ale także wysokiej jakości sprzęt IT i najnowsze technologie — mówi Robert Pastryk, dyrektor generalny Dachser Air & Sea Logistcis w Polsce.

W 2011 r. Dachser wypracował obrót wysokości 4,3 mld euro. Firma zatrudnia 2,1 tys. pracowników w 315 oddziałach na całym świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu