Dalszy ciąg korekty na rynkach akcji

Marek Druś
opublikowano: 14-05-2009, 00:00

Giełdowe indeksy spadły trzecią sesję z rzędu, po tym jak Bank Anglii dał do zrozumienia, że wychodzenie z recesji będzie powolne, a w USA nieoczekiwanie, drugi miesiąc z rzędu, spadła sprzedaż detaliczna. Dodatkowo inwestorzy dowiedzieli się o słabych wynikach kwartalnych liczących się spółek. W rezultacie spadła wartość niemal wszystkich indeksów branżowych. Najwięcej, bo 6-7 proc., traciły wskaźniki spółek surowcowych, banków i spółek rynku nieruchomości. Na plusie były branże ochrony zdrowia i telekomunikacyjna. W grupie najmocniej przecenionych spółek znalazł się Rio Tinto. Brytyjski "The Telegraph" poinformował, że sprzedaż akcji spółki Chińczykom, za 5 mld GBP, może nie dojść do skutku.

Na Wall Street dominowała podaż. SP 500 też tracił trzecią sesję z rzędu, co nie zdarzyło mu się od początku marca. Indeks branży detalicznej spadał mocniej niż rynek. Taniały m.in. Walt Disney i Fortune Brands. Inwestorzy sprzedawali także akcje banków, po tym jak holenderski ING poinformował o trzeciej z rzędu kwartalnej stracie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu