Danieli dostawcą

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 13-01-2006, 00:00

Włosi przekażą stołecznej hucie maszyny i technologię. Walcownia będzie gotowa w 2007 r.

Wiosną rozpocznie się budowa hali, w której Arcelor Huta Warszawa uruchomi walcownię produkującą wyroby stalowe m.in. dla budownictwa. Spółka obecnie kończy rozbiórkę starych obiektów. Wybrała też dostawcę nowej walcowni prętów. Jest nim włoska firma Danieli. W latach 90. dostarczyła stołecznej hucie stalownię.

— Rozruch obiektu jest zaplanowany na 2007 r. — mówi Ewa Karpińska, rzecznik Arcelor Huta Warszawa.

Danieli dostarczy technologię i urządzenia. Walcownia będzie wyposażona w piec grzewczy o maksymalnej wydajności 160 ton stali na godzinę.

Jaka jest wartość inwestycji? Tego firma na razie nie ujawniła. Kilka miesięcy temu nieoficjalnie mówiło się o 30 mln EUR, jednak w październiku 2005 r. Henri Grober, prezes Arcelor Huta Warszawa, mówił „PB”, że wartość projektu będzie znacznie wyższa. Podkreślał również, że europejski koncern zdecydował się na tę inwestycję w Polsce, ponieważ w najbliższych latach liczy na dynamiczny rozwój budownictwa.

Podobnie uważają przedstawiciele polskiego rynku.

— Moi koledzy reprezentujący branżę w innych krajach prognozują, że wkrótce dynamika wzrostu produkcji budowlanej w Polsce sięgnie 10 proc. Chciałbym, aby mieli rację — mówi Andrzej Ciepiela, dyrektor Polskiej Unii Dystrybutorów Stali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Danieli dostawcą