Dantex bliżej giełdy

ANP
opublikowano: 07-12-2007, 00:00

Deweloper liczy na ponad 110 mln zł. Przeznaczy je na kilka nowych inwestycji i zakup gruntów.

Deweloper liczy na ponad 110 mln zł. Przeznaczy je na kilka nowych inwestycji i zakup gruntów.

Prospekt emisyjny deweloperskiej spółki, działającej głównie na warszawskim rynku, trafił do Komisji Nadzoru Finansowego w Barbórkę. Spółka liczy, że na parkiecie zadebiutuje na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2008 r. Z emisji nowych walorów chce uzyskać 111 mln zł.

— Z tej kwoty 20-30 proc. wydamy na zakup gruntów. Rozmowy trwają — mówi Marek Roefler, prezes i współwłaściciel Danteksu.

Dantex zamierza przeprowadzić emisję podwyższeniową, choć prezes nie wyklucza sprzedaży niewielkiego pakietu akcji przez głównych udziałowców. Na pewno właściciele zostawią sobie pakiet kontrolny (90,9 proc. udziałów należy do prezesa oraz Piotra Wiślickiego, dyrektora generalnego spółki, 9,1 proc. ma firma Lima Industrie Anstalt).

Pieniądze z oferty przydadzą się spółce na realizację programu inwestycyjnego w latach 2008-11, którego wartość opiewa na 555 mln zł.

— Planujemy realizację pięciu inwestycji, m.in. trzecią część kompleksu biurowego przy ul. Cybernetyki na Służewcu, osiedla mieszkaniowego Dobrolin na warszawskiej Woli i biurowca na Służewcu — wylicza Piotr Wiślicki.

Obecnie spółka ma na swoim koncie 18 projektów deweloperskich i jest właścicielem ponad 40 tys. mkw. powierzchni biurowych i handlowych.

Dantex prowadzi też trzy placówki medyczne, z których w 2006 r. osiągnął 4 mln zł przychodów. Prezes zapowiedział podwojenie tej kwoty w 2008 r.

W 2006 r. spółka miała 35,45 mln zł zysku netto i 21,98 mln zł przychodów. Właściciele Danteksu nie ujawniają tegorocznych wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dantex bliżej giełdy