Darmowa jazda w razie smogu

Krakowscy radni zdecydowali, że właściciele samochodów będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo

Krakowscy radni zdecydowali, że właściciele samochodów będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo, jeśli w mieście będzie duży smog. Przepis obowiązuje od 26 grudnia. Witold Śmiałek, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. jakości powietrza, szacuje, że może się to zdarzyć 12-15 dni w roku. Miasto przyjęło kilka wartości granicznych związanych ze smogiem. Bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej będzie możliwie, jeśli uśrednione dane z czterech stacji pomiarowych o godz. 16 przekroczą 150 mikrogramów na m sześc.

lub stężenie zanieczyszczeń pyłowych tylko w jednej stacji będzie wyższe niż 200 mikrogramów na m sześć. Decyzja o wprowadzeniu darmowej komunikacji będzie ogłaszana około godziny 17-18 i będzie obowiązywała od północy przez całą dobę.

Z darmowej komunikacji będą mogli korzystać kierowcy, którzy wylegitymują się dowodem rejestracyjnym pojazdu, oraz tyle towarzyszących im osób, ile jest miejsc siedzących w aucie. Dotyczy to także samochodów osobowych zarejestrowanych na firmę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Darmowa jazda w razie smogu