Darmowe doradztwo dla MSP

MBE
opublikowano: 09-08-2012, 00:00

Firmy z Małopolski mogą skorzystać z bezpłatnej usługi doradztwa. Trwa rekrutacja do projektu.

Doradztwo prawne, finansowe, marketingowe i podatkowe — z tych i innych rodzajów wsparcia mogą skorzystać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący firmę w województwie małopolskim. Oferuje je krakowska firma Art of Finance Doradztwo Biznesowe, która realizuje projekt „Małopolskie Doradztwo Biznesowe” dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Z bezpłatnej usługi doradztwa można skorzystać w siedzibie firmy lub w jednym z punktów informacyjno-doradczych w Krakowie, Bochni, Wieliczce, Nowym Sączu, Olkuszu i Zakopanem.

Usługa podzielona jest na cztery etapy. Pierwszy to diagnoza, czyli rozpoznanie słabych stron działalności danego przedsiębiorstwa oraz jego głównych problemów dokonywana na podstawie wywiadów i analizy dokumentów firmy. Drugi etap to doradztwo bezpośrednie. Czas trwania tej usługi zależy od wielkości firmy. Mikroprzedsiębiorstwom przysługuje 8 godzin, małym — 16, a średnim — 32.

Tematyka doradztwa dotyczy finansów w przedsiębiorstwie, marketingu, trendów i prognoz branżowych, podatków, zarządzania firmą, strategii, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi oraz projektem.

Firma może skorzystać z jednego lub więcej rodzaju doradztwa. Trzecim etapem projektu jest opracowanie strategii dla uczestników, czyli rozwiązań zidentyfikowanego wcześniej problemu i zaproponowanie wskazówek dotyczących wprowadzenia innowacyjnej zmiany. Po trzech do sześciu miesiącach po wprowadzeniu nowej strategii następuje monitoring usługi doradczej.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje: Monika Rutana (monika.rutana@aof. pl, tel.: 12 41 000 67).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu