Dary WOŚP sprywatyzowane?

IAR
opublikowano: 07-04-2008, 09:10

"Trybuna" zastanawia się, co stanie się ze  sprzętem medycznym kupionym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w  przypadku prywatyzacji konkretnego szpitala.

Współzałożyciel WOŚP profesor Bohdan Maruszewski z Centrum Zdrowia Dziecka mówi gazecie, że do tej pory taka sytuacja się nie zdarzyła. Jak dodaje, w przypadku sprzętu o szczególnej wartości, o którym wiadomo by było, że nie będzie służył w danym szpitalu, odwołano by się do opinii publicznej.

Fundacja WOŚP podaje na swojej stronie internetowej, że kupowana przez nią aparatura medyczna jest przekazywana wyłącznie zakładom opieki zdrowotnej, które mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Każde urządzenie jest przekazywane jako dar - pisze gazeta.

Fundacja zastrzega sobie prawo kontrolowania obdarowanego. WOŚP zaznacza też, że przedmiot darowizny nie może być używany do celów komercyjnych - czytamy w "Trybunie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dary WOŚP sprywatyzowane?