DAS ubezpieczy floty

Ubezpieczyciel ochrony prawnej wprowadził do oferty polisę, która zapewni pomoc flotom pojazdów.

DAS Flota to ubezpieczenie skierowane do firm, które mają flotę liczącą co najmniej 20 pojazdów. Ich rodzaj i typ nie ma znaczenia. Polisa będzie działać w 43 krajach na całym świecie, w tym w całej Europie Zachodniej. Zakres ochrony dotyczy prawa cywilnego, prawa karnego oraz prawa wykroczeń związanych z pojazdem i kierowcą. Można też skorzystać z wariantu dla firm transportowych, który rozszerza zakres m.in. o sprawy dotyczące warunków wykonywania przewozu lub transportu drogowego oraz czasu pracy kierowców.

Ubezpieczenie pokryje m.in. koszty sądowe związane z wynagrodzeniem adwokata lub radcy prawnego, zasądzone na rzecz strony przeciwnej, biegłych sądowych, a nawet spowodowane dojazdem ubezpieczonego na rozprawę poza granicami Polski. Jednak będzie działać nie tylko wtedy, kiedy sprawa trafi na salę sądową. W jego ramach można także korzystać 24 godziny na dobę z nielimitowanych porad prawnych.

— To dobre rozwiązanie dla firm, które dysponują flotami pojazdów, ale nie mają rozbudowanychdziałów prawnych zdolnych zapewnić kierowcom oraz pojazdom odpowiedniego poziomu ochrony prawnej w Polsce i za granicą — zapewnia Robert Szywalski, dyrektor Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej i Reasekuracji w DAS. Koszty dochodzenia roszczeń i obrony swoich praw nie są niskie.

— Z naszej praktyki likwidacyjnej wynika, że w sprawie prowadzonej na terytorium Polski, w której przedmiotem sporu jest 50 tys. zł, minimalny koszt procesowania się wyniósłby od 12,4 tys. zł w przypadku wygranej w pierwszej instancji do 25,3 tys. zł w przypadku przegranej w drugiej instancji — mówi Robert Szywalski.

Koszt polisy będzie wyceniany indywidualnie i zależy głównie od klasy pojazdów oraz miejsc, w które będą jeździć. Minimalna stawka może jednak sięgać kilkuset złotych rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / DAS ubezpieczy floty