DB zapowiada wzrost kursu TP SA

Anonimowy Inwestor
09-12-2002, 00:00

Ubiegłotygodniowa lektura komentarzy analityków i obserwatorów rynku nie pozostawia złudzeń — w ich opinii — zapoczątkowana w środę korekta będzie płytka i krótkotrwała. Nie udało mi się znaleźć opinii, która przewidywałaby scenariusz inny niż wzrost na WIG 20 do poziomu 1300 punktów pod koniec roku. Coraz głośniej mówi się przy tym o granicy 1500 punktów. Myślę, że jest to związane z oczekiwaniem na coroczny „efekt stycznia”.

Nikt też nie ma złudzeń, że spółką, od której będzie zależało powodzenie jego wystąpienia będzie Telekomunikacja Polska. Dlatego w minionym tygodniu z niecierpliwością wyczekiwałem nowych rekomendacji dla narodowego operatora. Ostatnio domy maklerskie nie rozpieszczały inwestorów prognozami przyszłej wartości papierów Telekomunikacji. Wreszcie się jednak doczekałem. Raport Deutsche Banku datowany na 3 grudnia potwierdził moje przypuszczenia, że TP SA będzie wkrótce lokomotywą wzrostów.

Analitycy banku podtrzymali rekomendację „kupuj”, co specjalnie mnie nie zaskoczyło. Tym, co wprawiło mnie w zdumienie, było natomiast podniesienie ceny docelowej o 40 groszy z określonego wcześniejszą rekomendacją poziomu 17,30 zł.

Muszę przyznać, że nowa wycena 18,10 zł zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Oznacza ona bowiem, że w dniu wydania rekomendacji analitycy Deutsche Banku dostrzegali w papierach polskiego operatora telefonicznego potencjał wzrostowy rzędu 24 proc. A to naprawdę dużo.

Dałem się skusić. Stwierdziłem, że skoro korekta ma być płytka, to nie ma co czekać na jej koniec, lecz należy kupić papiery TP SA natychmiast. Na zakup akcji przeznaczyłem około 3 tys. zł z ogólnej puli środków 4,68 tys. zł.

Resztę zostawiłem na tzw. czarną godzinę, gdyby prognoza analityków Deutsche Banku miała się nie sprawdzić. Starczyło na zakup 200 akcji po kursie 14,10 na pół godziny przed zakończeniem piątkowej sesji i zapłatę prawie 50 zł prowizji maklerskiej.

Teraz pozostaje czekać na zapowiadane wzrosty indeksów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anonimowy Inwestor

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / DB zapowiada wzrost kursu TP SA