Debata nad Jasionką

GAS
opublikowano: 30-03-2006, 00:00

Rzeszowskie lotnisko Jasionka zostanie przekształcone w spółkę prawa handlowego. Ma to pomóc w aktywizacji podkarpackiego portu. Obecnie właścicielem i zarządzającym Jesionką jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL). Do nowej spółki wejdą dodatkowo władze samorządu wojewódzkiego i lokalnego. W PPL zostanie też powołany pełnomocnik do przekształcenia lotniska w nową spółkę. Ponadto ustalono harmonogram działań inwestycyjnych na 2007 r. Jako priorytet uznano budowę terminalu pasażerskiego i płyty postojowej.

W spotkaniu wzięli udział: Stanisław Ożóg z sejmowej Komisji Finansów Publicznych, Paweł Łatacz, naczelny dyrektor PPL, poseł Jan Tomaka, Władysław Ortyl, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, Remigiusz Kobierski, p.o. dyrektora nadzoru właścicielskiego w PPL, oraz przedstawiciele Departamentu Transportu Lotniczego w Ministerstwie Transportu i Budownictwa (MTiB).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Debata nad Jasionką