Definicja MŚP się zmieni

opublikowano: 11-06-2018, 22:00

Komisja Europejska zakończyła konsultacje w sprawie definicji małych i średnich przedsiębiorstw.

Komisja Europejska zakończyła konsultacje w sprawie definicji małych i średnich przedsiębiorstw. Business Centre Club, we współpracy z Crido i na podstawie konsultacji z przedsiębiorcami, przygotował opinię na temat wad obecnie obowiązującej definicji i propozycje, jak ją zaktualizować, aby odzwierciedlała współczesne realia ekonomiczne i potencjał przedsiębiorstw. Celem jest wyeliminowanie dość często występującej sytuacji, w której polski przedsiębiorca średniej skali przekracza wartości graniczne definicji MŚP — najczęściej przez to, że zatrudnia zbyt wielu pracowników — przez co jest traktowany na równi z międzynarodowymi korporacjami.

BCC proponuje uproszczenie definicji poprzez redukcję liczby wskaźników oraz uaktualnienie wartości progów określających poszczególne wielkości podmiotów. Według ekspertów organizacji, niezbędne jest także doprecyzowanie kwestii powiązań kapitałowych i osobowych oraz ich wpływu na wielkość podmiotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Definicja MŚP się zmieni