Deklaracja programowa Partii Kobiet

opublikowano: 12-02-2007, 19:33

Równe płace dla kobiet i mężczyzn, szczególna opieka dla samotnych matek, mikrokredyty dla kobiet na wsiach oraz powszechny dostęp do żłobków i przedszkoli - to tylko niektóre z postulatów Partii Kobiet.

Równe płace dla kobiet i mężczyzn, szczególna opieka dla samotnych matek, mikrokredyty dla kobiet na wsiach oraz powszechny dostęp do żłobków i przedszkoli - to tylko niektóre z postulatów Partii Kobiet.

Partia ta została zarejestrowana w styczniu, a dzisiaj ogłosiła swoją deklarację programową. Dokument zawiera propozycje reform gospodarczych, restrukturyzacji rynku pracy, zapewnienia kobietom bezpieczeństwa ekonomicznego i ochrony ich zdrowia.

Szefowa ugrupowania pisarka Manuela Gretkowska powiedziała, że celem Partii Kobiet jest zmiana prawa i mentalności Polaków.

Partia Kobiet proponuje między innymi, aby uchwalić ustawę o równych płacach dla kobiet i mężczyzn, tworzyć żłobki i przedszkola przy zakładach pracy, promować elastyczne formy czasu pracy. Ugrupowanie chce doprowadzić do tego, aby kobiety, które całe życie zajmują się domem i wychowaniem dzieci miały ustawowe prawo do połowy emerytury męża.

Manuela Gretkowska wyjaśniła, że plan budżtowy kraju byłby ustalany na 7., 14. i 21 lat. Chodzi o to, aby osoby decydujące się na potomstwo, wiedziały w jakich warunkach finansowych będą wychowywać dzieci.

Partia Kobiet powstała po manifeście Manueli Gretkowskiej opublikowanym w zeszłym roku w jednym z miesięczników. W ciągu kilku miesięcy powstało 16 oddziałów regionalnych, a jedna czwarta członków Partii Kobiet to mężczyźni.

Partia Kobiet zamierza wystartować w najblizszych wyborach parlamentarnych i samorządowych oraz do parlamentu Europejskiego. 10% miejsc zostanie zarezerwowanych dla Panów. Szczegółowe informacje na temat Partii Kobiet znajdują się na stronie internetowej www.polskajestkobieta.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane