Dekpol przydzielił obligacje serii E2

ISBNews
opublikowano: 01-02-2016, 20:43

Dekpol przydzielił 10 tys. obligacji serii E3 o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł, podała spółka. Środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację inwestycji w Gdańsku.

"Zarząd Dekpol (...) podjął uchwałę o dokonaniu przydziału 10 000 sztuk zbywalnych, zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii E2 o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł na rzecz Pioneer Obligacji - Dynamiczna Alokacja Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty. Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków pieniężnych na realizację budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częściami usługowymi na działce przy ul. Jaglanej w Gdańsku"  - czytamy w komunikacie.

Cena emisyjna oraz wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1 tys. zł. Termin wykupu obligacji przypada na 27 listopada 2019 roku. Obligacje są oprocentowane według stopy procentowej WIBOR 3M powiększonej o marżę. 

"Obligacje będą podlegać obligatoryjnemu wcześniejszemu wykupowi uzależnionemu od sprzedaży lokali mieszkalnych, lokali użytkowych i lokali garażowych wybudowanych w ramach Inwestycji na warunkach określonych w Warunkach Emisji Obligacji.  (… ) Obligacje mogą również podlegać wcześniejszemu wykupowi na żądanie emitenta, najwcześniej po upływie 24 miesięcy od dnia ich przydziału"- czytamy dalej.

Obligacje będą zabezpieczone poprzez hipotekę umowną do najwyższej sumy równej 15 mln zł, ustanowioną przez emitenta w dniu 12 stycznia 2016 r. na przysługującym emitentowi prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Gdańsku przy ul. Jaglanej 3 oraz poprzez zawarcie umowy rachunku zastrzeżonego pomiędzy emitentem, administratorem hipoteki oraz bankiem DNB Bank Polska S.A, podano także.

Wartość zaciągniętych przez Dekpol zobowiązań na koniec  września 2015 roku wynosi 184,2 mln zł.

"Perspektywy kształtowania się zobowiązań emitenta do czasu całkowitego wykupu obligacji zakładają utrzymanie zobowiązań na poziome odpowiednim do skali działalności prowadzonej przez emitenta, przy czym zobowiązania emitenta będą utrzymywane na bezpiecznym poziomie"- podała spółka.

Dekpol powstał w 1993 r. Jego działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Spółka jest notowana na GPW od stycznia 2015 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu