Departament Stanu USA ostro skrytykował Polskę

DI, IAR
opublikowano: 16-03-2008, 11:39

Jak ustalił tygodnik "Wprost", w opublikowanych właśnie dwóch raportach Amerykanie piętnują nasz kraj za przeludnienie w  więzieniach, nadużywanie siły przez policję, zbyt długie przetrzymywanie podejrzanych w aresztach. Krytykują też dyskryminację kobiet, mniejszości etnicznych i seksualnych.

Autorzy raportu piszą o kiepskim funkcjonowaniu całego wymiaru sprawiedliwości. Departament Stanu zauważa też pewne ograniczenia wolności słowa i łamanie praw związkowców i pracowników.

W drugim raporcie, poświęconym antysemityzmowi na świecie, także pojawia się Polska. Jest mowa o działalności Radia Maryja, które nazywane jest „jednym z najbardziej antysemickich mediów w Europie", a także o antysemityzmie piłkarskim - tu raport przypomina, że jedną z najgorszych obelg, jaką mogą usłyszeć kibice to „Żyd". Wspomina także o wypadkach niszczenia żydowskich cmentarzy. Autorzy raportu zaznaczają, że do antysemityzmu i religijnego szowinizmu „namawia sam Kościół katolicki".

 

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Departament Stanu USA ostro skrytykował Polskę