Deutche Bank kupił udziały w amerykańskim start-upie

PAP/DI
opublikowano: 24-08-2018, 15:10

Deutsche Bank kupił mniejszościowe udziały w amerykańskim fintechu ModoPayments. To kolejna tego typu inwestycja w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Jej celem jest rozwój bankowości transakcyjnej - podała agencja Bloomberga.

Niemiecki bank podał, że zakup udziałów w Modo ma pozwolić na wzmocnienie oddziału Globalnej Bankowości Transakcyjnej Deutsche Banku i na rozwój własnych rozwiązań płatności cyfrowych, zarówno w wymiarze business-to-business, jak i business-to-consumer. Częścią tego ma być m.in. ich rozszerzenie na instytucje nie będące bankami, takie jak amerykański PayPal, afrykańsko-azjatyckie M-Pesa oraz chińskie Alipay i WeChat.

Szczegóły inwestycji nie zostały podane publicznie, jednak dziennik "Financial Times" ujawnił, powołując się na osobę związaną ze sprawą, że jej wartość nie przekracza kilkunastu milionów euro. Kwota ta miała pozwolić niemieckiej instytucji na uzyskanie mniej więcej 10 proc. udziałów w amerykańskim start-upie. Według przytaczanych przez agencję Bloomberga szacunków serwisu Crunchbase przed inwestycją Deutsche Banku ModoPayments miało uzyskać łączne finansowanie w wysokości 11,3 mln USD.

Choć Deutsche Bank pozostaje największym niemieckim bankiem pod względem aktywów, pod względem wartości rynkowej w coraz większym stopniu ustępuje nowym konkurentom, takim jak monachijski start-up Wirecard. Ma to związek z globalnym trendem faworyzującym rozwój płatności mobilnych i cyfrowych.

Jak przypomina Bloomberg, mimo redukcji zatrudnienia i cięć w innych obszarach, jeszcze w maju Deutche Bank kupił udziały w innym fintechowym start-upie - indyjskim Quantiguous Solutions. W tym samym czasie prezes Deutsche Banku Christian Sewing przyznawał, że bankowość transakcyjna jest jedynym obszarem, w którym bank spodziewa się wzrostu przychodów i udziałów w rynku w 2019 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu