Deutsche Telekom chce sprzedać holenderską jednostkę T-Mobile

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 02-07-2021, 18:44

Deutsche Telekom rozpoczął sprzedaż swojej spółki zależnej T-Mobile Netherlands. Jej wycena może sięgać 4,5 mld euro - ustalił Bloomberg.

T-Mobile, Deutsche TelekomFot. Bloomberg
T-Mobile, Deutsche TelekomFot. Bloomberg
Daniel Acker

Operator telekomunikacyjny nawiązał współpracę z bankiem Morgan Stanley, który ma zaangażować się w poszukiwanie nabywcy - twierdzą informatorzy Bloomberga.

Wśród potencjalnych chętnych dominują fundusze private equity i firmy zarządzające aktywami, w tym Apax Partners, Apollo Global Management, BC Partners, Providence Equity Partners i Warburg Pincus.

Deutsche Telekom wszedł na holenderski rynek telefonii komórkowej w 2000 roku. Nabył wówczas udziały w sieci założonej przez Belgacom i Tele Danmark. W 2003 roku jej nazwa została zmieniona na T-Mobile. W 2019 roku operator połączył się z Tele2 i stworzył jedną z największych firm telekomunikacyjnych w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane