DHL buduje sieć terminali

Marcin Bołtryk
opublikowano: 23-06-2005, 00:00

Do końca 2005 r. DHL Express odda do użytku cztery nowe terminale logistyczne.

Spółka DHL Express, operator logistyczny, rozpoczęła kolejne inwestycje w rozwój infrastruktury logistycznej na terenie Polski. Do końca tego roku zaplanowała —oprócz oddanego już do użytku terminalu w Zielonej Górze — uruchomienie jeszcze 4 nowych terminali. Tylko dwa nowe obiekty — we Wrocławiu i Gdańsku — DHL zainwestuje prawie 7 mln EUR.

Inwestycje te są wstępem do zbudowania zintegrowanej sieci terminali, która pozwoli na sprawną obsługę wzrastającej liczby przesyłek.

— Dzięki budowie nowych terminali będziemy w stanie sprostać stale rosnącym wymogom związanym z jakością i terminowością usług — mówi Aleksander Morozowski, prezes DHL Express.

Pod budowę nowych terminali wytypowane zostały lokalizacje mające najlepsze prognozy wzrostu. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, w którym krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne biegnące ze wschodu na zachód i z północy na południe, oraz Gdańsk — największy ośrodek gospodarczy polskiego Wybrzeża. DHL uruchamia także obiekty w Olsztynie i Rzeszowie.

W terminalach gdańskim i wrocławskim zastosowane zostaną nowe standardy sortowania. Zwiększy to ich wydajność i wydłuży czas, jaki kurierom zostanie na odbiór i doręczanie przesyłek. Oddanie obiektów do użytku ma nastąpić na przełomie września i października 2004 r.

— Oba terminale będą odgrywały ważną rolę w naszej sieci drogowej, ponieważ będą obsługiwać przesyłki międzynarodowe — dodaje Aleksander Mrozowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy