DHL chwali się „ekspresowym” połączeniem kolejowym z Chinami

opublikowano: 05-11-2019, 11:16

DHL Global Forwarding twierdzi, że uruchomiło najszybsze obecnie, „ekspresowe” połączenie kolejowe z Chin do Europy, donosi serwis American Shipper.

Niemiecka firma logistyczna wraz z chińskim Xi’an International Inland Port Investment & Development Group Co. uruchomiły połączenie kolejowe, które zapewnia transport z chińskiego Xi’an do Hamburga i Neuss w Niemczech w 10-12 dni. Pociąg pokonuje trasę 9,4 tys. km z Chin przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Litwę, Obwód Kaliningradzki, Polskę do Niemiec.  

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Wykorzystywany przez DHL tzw. północny korytarz euroazjatycki, wiodący z Chin, przez Kazachstan, Rosję, Białoruś i Polskę, okazał się najszybszą i najbardziej rzetelną trasą, którą w ubiegłym roku przewieziono 325 tys. TEU. Do 2030 roku przewóz ma wzrosnąć do 437 tys. TEU. Mógłby wzrosnąć do ponad 4 mln TEU gdyby pojawiły się środki umożliwiające zwiększenie zdolności przewozowych, ogłosiła wcześniej w tym roku Komisja Europejska, zwracając uwagę  szczególnie na potrzebę rozwoju infrastruktury na granicy między Białorusią i Polską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, freightwaves.com

Polecane