DHL pomaga Irakowi

Marcin Bołtryk
opublikowano: 15-05-2003, 00:00

DHL, jako partner Światowego Forum Ekonomicznego, dostarczał zaopatrzenie medyczne i szpitalne z USA do Iraku. Współpraca przewoźników lotniczych DHL: Los Angeles Gateway, WorldFreight oraz belgijskiego Brussels Air Operations umożliwiła wysłanie blisko 26 ton dostaw medycznych i środków pomocy do Amanu w Jordanii. Następnie dostawy zostały przewiezione samochodami do Bagdadu. Załoga DHL pomogła agencji „Operation USA” w przeładunku frachtu z ich magazynu w Kalifornii do trzech piętnastometrowych ciężarówek o specjalnej konstrukcji. Stamtąd ładunek zawierający 108 palet został przez DHL przetransportowany na lotnisko Kennedy’ego w Nowym Jorku i załadowany do handlowego frachtowca Airbus, lecącego do Brukseli. Z Brukseli jeden z samolotów DHL zabrał ładunek o wartości ponad 800 tys. USD do Amanu. W Iraku dostawy będą rozdzielone przez Międzynarodowy Korpus Medyczny.

Światowe Forum Ekonomiczne to organizacja sponsorująca globalną sieć przedsiębiorstw, zjednoczonych ideą niesienia pomocy organizacjom humanitarnym w celu zredukowania skutków zagrożeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / DHL pomaga Irakowi