DI BRE: mimo 'wakacji' na GPW duże obroty

Marek Druś
02-05-2002, 17:22

Dzisiejsza sesja nie należała do najciekawszych. Poranny spadek sprowadził WIG20 w okolice 1310 punktów, gdzie indeks pozostał już do końca dnia. Jak na „świąteczną” sesję całkiem spore były obroty. W większej części były one efektem dużych transakcji na Telekomunikacji Polskiej i Pekao. Pierwsza z wymienionych spółek silnie zniżkowała (4,48 procent) w związku z przedwczorajszą wiadomością o dokapitalizowaniu BGK jej akcjami. Ponad 6,5 procent spadł także kurs Orbisu, po podaniu przez spółkę nienajlepszych wyników za pierwszy kwartał.

Według badania jakie przeprowadzone zostało przez Ipsos-Demoskop, rośnie poparcie Polaków dla przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Udział w ewentualnym referendum zadeklarowało 56 procent dorosłych Polaków, a za przystąpieniem do Unii opowiedziałoby się 67 procent. Jest to więcej o 5 punktów procentowych w porównaniu do marca.

Zgodnie z oczekiwaniami indeks PMI, obrazujący kondycję sektora przemysłowego w strefie euro, zanotował w kwietniu wzrost o 0,7 punktu do 50,7 punktu. Spadek poniżej poziomu 50 punktów oznacza pogorszenie sytuacji w sektorze.

Departament Pracy podał dzisiaj, że w ubiegłym tygodniu spadła w Stanach Zjednoczonych liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych do 418.000 z 428.000 tydzień wcześniej.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: mimo 'wakacji' na GPW duże obroty