DI BRE obniżył rekomendacje dla akcji Sygnity

DI
28-02-2012, 16:41

W datowanym na 22 lutego 2012 r. raporcie, analitycy DI BRE Banku obniżyli do poziomu "akumuluj" rekomendację dla akcji spółki Sygnity. Kurs docelowy został z kolei podwyższony do 23,00 zł.

Chociaż wyniki 4Q2011 stanowiły negatywne zaskoczenie to jednak cały 2011 rok przyniósł spełnienie większości celów postawionych sobie przez Zarząd, a za znaczącą poprawą wyników stało przede wszystkim wprowadzenie dużych oszczędności kosztowych. Oczekujemy, że bieżący rok będzie stał pod znakiem dalszej redukcji kosztów działalności płynącej z rozpoznania ubiegłorocznych cięć w skali całego roku oraz dalszej optymalizacji wydatków (szczególnie w obszarze kosztów najmu i kosztów finansowania). Ponadto spodziewamy się, że 2012 rok przyniesie również aktywizację strony przychodowej i osiągnięcie poprawy wyników dzięki wzrostowi skali działalności Sygnity. Obecny portfel zamówień spółki jest około 21% wyższy w ujęciu r/r, mimo że nie uwzględnia dużego zamówienia w ramach projektu na e-zdrowie, jakie najprawdopodobniej przypadnie Sygnity w najbliższych tygodniach. W 2012 rok rozstrzygana będzie jeszcze duża ilość zamówień w ramach budowy elektronicznej administracji (finansowanej z POIG 7), które dodatkowo mogą zasilać portfel zamówień spółki. Wezwanie jakiego na akcje spółki dokonało Asseco Poland (po 21 PLN za akcję) nie zostanie według nas zaakceptowane przez akcjonariuszy i do ewentualnej realizacji przejęcia konieczne będzie podwyższenie ceny z wezwania. W wyniku aktualizacji naszych prognoz i modelu wyceny podnieśliśmy cenę docelową dla akcji spółki do 23,0 PLN (poprzednio 20,9 PLN). Pozostawia to 10% potencjał wzrostowy. W związku z powyższym obniżamy naszą rekomendację do akumuluj (poprzednio kupuj) - napisali analitycy w rekomendacji.

Pełen raport TUTAJ>>Sygnity_220212

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE obniżył rekomendacje dla akcji Sygnity