DI BRE: SPRZEDAJ akcje BPHPBK

opublikowano: 18-03-2004, 11:08

DI BRE Banku podtrzymał rekomendacje SPRZEDAJ dla BPHPBK. W raporcie z 11 marca, zatytułowanym ‘Czy dużo można tu jeszcze poprawić?’, akcję banku wyceniono na 256 zł.

Analitycy DI BRE Banku zwracają uwagę, że wycena akcji BPHPBK wskazuje iż inwestorzy oczekują wyraźnie wyższych zysków od osiągniętych przez bank w ostatnim czasie. Ich zdaniem, rosnąca sprzedaż produktów,

które są w centrum zainteresowania większości polskich banków, tj. kredytów hipotecznych i kart kredytowych przekonuje, że BPH PBK jest w stanie nadrobić

zapóźnienie w niektórych dziedzinach i utrzymać silną pozycję w innych obszarach. Skłoniło to ich do zwiększenia prognoz banku.

- Nowa, wyższa prognoza nie pozwoliła więc nam zmienić w sposób zdecydowany wycenę banku (256 zł obecnie, 240 zł poprzednio), ponieważ zależy ona przede wszystkim od przyjętego „wieczystego ROE”, a tu dokonaliśmy tylko jednej korekty, zmniejszając zakładane koszty ryzyka kredytowego i przyjmując ROE na poziomie 13,8%. Uwzględniając oczekiwaną przez nas ścieżkę dochodzenia do tej rentowności (wzrost ROE z 6,5% w 2003 r. do 11% w 2004 r., 11,2% w 2005 r. i 12,8% w 2006 r.), czujemy się pewnie z naszą wyceną. Podtrzymujemy rekomendację SPRZEDAJ – głosi raport DI BRE Banku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu