Dialog kończy prospekt

Ewa Szczecińska
opublikowano: 07-12-2007, 00:00

Miedziowy telekom jednak

Miedziowy telekom jednak

przyśpiesza. Przygotowania

na parkiet ruszyły pełną

parą — debiut

za mniej więcej 3 miesiące.

Zarząd giełdowego KGHM przestał milczeć w sprawie Telefonii Dialog. Spółkę córkę chce wysłać na giełdę nie w połowie, ale już na przełomie I i II kwartału przyszłego roku.

— Prace nad prospektem emisyjnym we współpracy z Domem Maklerskim PKO BP trwają od czterech miesięcy. W połowie stycznia będziemy gotowi do złożenia prospektu do Komisji Nadzoru Finansowego — mówi Filip Szanduła z Telefonii Dialog, odpowiedzialny za projekt wejścia spółki na giełdę.

Firma planuje dodatkową emisję akcji (około 35 proc.). Władze KGHM chcą zachować minimum 65 proc. udziałów w telekomie.

— Ta deklaracja to dobra informacja dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych kupnem akcji Dialogu. Duży pakiet w rękach KGHM to gwarancja stabilizacji i dalszego rozwoju naszej spółki — twierdzi Filip Szanduła.

Czy właśnie to zaangażowanie nie stanie się przeszkodą w drodze spółki na parkiet? Jak wiadomo, jeszcze w tym roku stery w KGHM mają przejąć nowi prezesi, którzy mogą zablokować decyzje obecnego zarządu. Może jednak także okazać się, że dzięki wejściu Dialogu na giełdę właściciel pozbędzie się finansowego ciężaru.

Zdaniem naszego rozmówcy, projekt IPO jest procesem transparentnym, nadzorowanym przez państwowe instytucje i nie niesie żadnego formalnego ryzyka.

Spółka nie chce ujawnić planowanej wielkości emisji.

— Oferta osiągnie raczej setki niż dziesiątki milionów złotych — mówi Sławomir Szych, prezes Dialogu.

Firma ma na co wydać pieniądze. Planuje inwestycje w nowe projekty, takie jak IP TV, wejście w obszar telefonii komórkowej i budowanie nowej sieci sprzedaży. W strategii KGHM potrzeby inwestycyjne Dialogu na lata 2008-09 oszacowano na 500 mln zł. Prawdopodobnie po takie pieniądze telekom idzie na giełdę.

70 proc. akcji nowej emisji będzie skierowanych do inwestorów instytucjonalnych, reszta do indywidualnych.

Po trzech kwartałach tego roku Telefonia Dialog miała 21 mln zł zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dialog kończy prospekt