Czytasz dzięki

Disney przejmuje pełną kontrolę nad Hulu

opublikowano: 14-05-2019, 16:16

Koncern Comcast zgodził się przekazać medialnemu gigantowi Walt Disney pełną kontrolę nad Hulu w ramach umowy, która przewiduje minimalną przyszłą wartość dla serwisu usługi przesyłania strumieniowego w wysokości 27,5 mld USD, jednocześnie kładąc podwaliny pod stworzenie potężnego konkurenta dla Netflixa, donosi Reuters.

Spółki poinformowały, że Disney przejmie natychmiast pełną kontrolę operacyjną nad Hulu na podstawie umowy, która umożliwia obu spółkom zainicjowanie sprzedaży 33 proc. udziałów w Hulu należących do Comcast na rzecz Disneya po styczniu 2024 r.

Disney i Comcast poinformowały również, że zgodziły się sfinansować niedawny wykup przez Hulu 9,5 proc. udziałów w spółce AT&T.

Disney próbuje rzucić wyzwanie dominacji Netflixa w konkurencyjnym środowisku usług VOD i  przygotowuje się do uruchomienia własnej usługi strumieniowej o nazwie Disney+, która ma ruszyć 12 listopada, a kontrola nad Hulu zwiększy potencjał i cele firmy.

Hulu, który konkuruje z Netflixem i Prime Video koncernu Amazon, ma ponad 26,8 milionów płatnych abonentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane