Długo spodziewana korekta złotego

Marek Wołos DM TMS Brokers
opublikowano: 23-07-2008, 00:00

Kurs EUR/PLN pierwszy raz od kilku dni zanotował dynamiczny wzrost prawie o 3 grosze, do 3,2450. Notowania dolara znalazły się w pobliżu 2,05, a frank przekroczył 2,0.

Nawet wyższa od spodziewanej inflacja bazowa i jastrzębie wypowiedzi przedstawicieli Rady Polityki Pieniężnej nie zachęcały do kupna złotego. Wypowiedź czeskich władz monetarnych o możliwości obniżenia stóp procentowych, aby zahamować aprecjację korony, skłoniła inwestorów do wzmożonej wyprzedaży walut regionu. W rezultacie dynamicznie osłabiały się złoty, korona czeska i forint.

Przez wysoką inflację bazową rynek spodziewa się podwyżki stóp procentowych już w sierpniu. W rezultacie złoty nie powinien tracić. Korekta może zakończyć się na EUR/PLN 3,26. Spadki cen ropy będą wzmacniały dolara. USD/PLN może wzrosnąć do 2,0750.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu