DM BIG BG obniżył rekomendację dla Computerlandu

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 14-11-2002, 16:41

Analitycy DM BIG BG dołączyli do CDM Pekao oraz DM BZ WBK i obniżyli rekomendację dla akcji Computerlandu. W raporcie z 6 listopada specjaliści zmniejszyli wycenę papieru ze 120 do 100 zł, a ocenę z AKUMULUJ do NEUTRALNIE.

Analitycy obniżyli prognozę sprzedaży Computerlandu ze względu na brak kontraktów w sektorze publicznym i zdrowotnym. Tegoroczne szacunki zrewidowano z 623 do 536 mln zł. Ponieważ część przetargów zostanie przeniesiona na następne lata, zwiększono prognozy sprzedaży w sektorze publicznym w 2003 i 2004 r. DM BIG BG utrzymał prognozę 40-proc. marży brutto, ale 170 mln zł kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu zmniejszają rentowność operacyjną do 7,2 proc.

Akcja Computerlandu, którą w momencie wydania raportu wyceniano na 95,2 zł, kosztowała na zamknięciu czwartkowej sesji 87 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BIG BG obniżył rekomendację dla Computerlandu