DM BOŚ: Stracona szansa CI Games

opublikowano: 01-07-2014, 00:00

Rekomendacje

Andrzej Bernatowicz, analityk DM BOŚ, rekomenduje sprzedaż akcji CI Games, po tym jak gra „Enemy Front”, najnowsza produkcja spółki, zebrała słabe recenzje i szybko osunęła się na liście bestsellerów. „Nawet niskie oczekiwania nie zostały spełnione” — podkreśla analityk, który nie dostrzega w najbliższym czasie czynników, które mogłyby wesprzeć notowania firmy.

Rekomendacja została wydana 22 czerwca. Dzień później kurs spadł o ponad 6 proc., a do dziś w sumie o około 10 proc. W rok notowania firmy straciły ponad 40 proc. „Ze względu na krótką finansową kołdrę, wątpimy, by spółka na poważnie pracowała nad produkcjami innymi niż „Lords od the Fallen”.

Jeśli nasze prognozy okażą się trafne, spółka nie wyda żadnej dużej gry w 2015 r.” — dodaje Andrzej Bernatowicz, który jednak podniósł prognozy wyników na ten rok, bo zakłada, że „Lords of the Fallen” zostanie wprowadzona do sprzedaży w 2014 r. W sumie jednak bilans zmian w projekcjach finansowych dla spółki jest niekorzystny — wycena spadła z 15 do ledwie 9,3 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu