DM BZWBK: na GPW umiarkowane wzrosty

Dom Maklerski BZ WBK SA
25-10-2006, 17:48

Środowe notowania na warszawskim parkiecie, które indeksy zakończyły umiarkowanymi wzrostami zdominowane zostały przez trzy spółki.

Środowe notowania na warszawskim parkiecie, które indeksy zakończyły umiarkowanymi wzrostami zdominowane zostały przez trzy spółki.

Pierwszą z nich były walory TPSA (5,5%), które po opublikowaniu lepszych od powszechnie oczekiwanych wyników kwartalnych zyskiwały obok Biotonu (9,8%) najwięcej w gronie spółek z WIG20, a czemu towarzyszył drugi największy wolumen w historii. Nie mniejszą uwagę inwestorów zwracały debiutujące w Warszawie akcje czeskiego koncernu energetycznego CEZ (4,5%), w przypadku których właściciela zmieniło ponad milion akcji. Trzecim, choć negatywnym bohaterem sesji, okazały się walory KGHM (-3%), które zniżkowały w ślad za spadkiem cen surowca na światowych rynkach. Ponadto kolejny raz słabiej spisywały się akcje spółek z branży medialnej TVN (-3%) i Agora (1,3%). Umówiona transakcje znacząca zwiększyła wartość wymiany na sesji akcji GTC (-3,4%). Na szerokim rynku duże zainteresowanie kupujących utrzymywało się m.in. w przypadku Polnordu, Tras-inturu, ERG Ząbkowice, Atlantisu, NFI EMF, Novity oraz Apatora. Dalej, choć w mniejszej skali zyskiwały na wartości akcje i prawa do akcji wtorkowego debiutanta to jest Dom Development. Z kolei ofiarą zdecydowanej realizacji zysków stał się tym razem Energopol. Ustanowienie nowych szczytów cenach zamknięcia w przypadku WIG-u, MIDWIG-u oraz WIRR-u, poparte wzrostem obrotu, który przekroczył 2 miliardy złotych sprawia ze wymowa sesji jest pozytywna. Istotne z punktu widzenia czwartkowych notowań w Warszawie będzie jednak wymowa wieczornego komunikatu amerykańskiego FED związanego z kierunkami prowadzenia dalszej polityki monetarnej w USA.

Paweł Kubiak, makler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DM BZWBK: na GPW umiarkowane wzrosty